Różnica wieku w związku

Przyjęło się na całym świecie, że to kobieta powinna być młodsza od swego partnera, a nie na odwrót, gdyż mężczyźni później dojrzewają i są mniej dojrzali emocjonalnie od kobiet.

Jednak istnieją wyjątki, gdzie to młodzi mężczyźni są bardziej zaangażowani życiowo od kobiet i pragną stabilnego życia u boku swojej ukochanej. W dzisiejszych czasach mało kto patrzy na różnice wiekowe sądząc, że miłość nie zna wieku. Jest to dobre podejście, ponieważ faktem jest, że każdy rozwija się indywidualnie i nie powinno się odrzucać miłości drugiej osoby tylko ze względu na młodszy wiek.

Nauka przedmałżeńska uczy nas, że udany związek polega na wzajemnym poszanowaniu, miłości, opiece nad potomstwem i wiek nie gra tu żadnej roli. Kurs taki przeprowadzany jest przez kapłanów, którzy pragną uświadomić młodą parę jak należy pielęgnować uczucie, aby żyć ze sobą w zgodzie długie lata.

Często jednak kobietom przeszkadza młody partner, gdyż uważają, że panowie starzeją się znacznie później i szybko znudzą się mało atrakcyjną partnerką. Trochę w tym prawdy jest, jednak nie każdy związek musi tak wyglądać. Wiele zależy od wychowania, czy od tego z jakiej rodziny pochodzimy. Gdyż dzieci z rodzin rozbitych mają inne nieco poglądy na związki niż te, które całe życie oglądały rodziców, którzy się kochają i szanują. Jest to ważny wzorzec, który przekazujemy swemu potomstwu. Nauka udanego pożycia małżeńskiego trwa całe życie i nie wystarczy udać się na kurs, aby w szybkim czasie uleczyć związek z negatywnych doświadczeń, jakie funduje nam życie.